מיטת יחיד

מיטת יחיד הינה מיטה שבאופן עקרוני מיועדת לאדם אחד, ומאפשרת לו לישון בנוחות ולמצות את המיטב משעות השינה שלו. מהן המידות המקובלות של מיטה ליחיד? מה בין מיטה ליחיד לבין מיטה זוגית? להלן התשובות.

מיטת יחיד – גדלים וסוגים שונים של מיטה

כאמור, מיטה ליחיד הינה מיטה שמלכתחילה מיועדת עבור אדם אחד. המיטה כאמור מגיעה במידות קטנות יחסית, ולרוב בנויה באופן כזה שלא יאפשר ליותר מאדם אחד לישון בה בנוחות. זאת למרות שיש לא מעט מקרים שבהם בני זוג מחוברים במיוחד ואוהבים ביותר, יכולים לשכב ביחד ולהירדם גם על מיטת יחיד. זאת, כמובן, אם מיטת היחיד היא בגודל המאפשר זאת מלכתחילה. באשר לגדלים – בשוק מוצע מבחר גדול של מיטות, בגדלים שונים ובצורות שונות. לכאורה, גודל סטנדרטי של מיטה ליחיד יכול להתחיל מאורך של 190 סנטימטרים (1.90 מ') ומרוחב של 75 ס"מ. ואולם לא אחת קורה שאנשים המעוניינים לרכוש מיטת יחיד אינם מסתפקים בגודל הזה ומעדיפים מיטה קצת יותר רחבה וארוכה, עד כדי רוחב של מטר אחד ואורך של שני מטרים. מיטות מהסוג הזה מוצעות בעיקר בייצור מיוחד. היתרון שלהן – הן מאפשרות לאדם יחיד לישון בהן בנוחות. החיסרון – מיטות מהסוג הזה לוקחות מקום רב, ולא ניתן להציב אותן בחדרי שינה בינוניים או קטנים במיוחד.  

ההבדל בין מיטת יחיד למיטה זוגית

ההבדל בין מיטה ליחיד לבין מיטה זוגית מתייחס, במרבית המקרים, לגודל של המיטה. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהמיטה הזוגית צריכה לשאת משקך כפול – המשקל של שני בני הזוג כאחד. לפיכך, המיטה צריכה להיות מותאמת גם למשקל של שני בני הזוג ולהחזיק מעמד גם אם המשקל של אחד מבני הזוג גדול באופן משמעותי מהממוצע, וכן מהמשקל של בן הזוג השני. בנוסף, מיטה זוגית חייבת לייצר תנאים נוחים לשינה ולמנוחה של שני בני הזוג כאחד. עד לא מכבר היה קשה עד בלתי אפשרי לייצר את שיווי המשקל הזה, או שהטכנולוגיה שאפשרה אותו היתה יקרה למדיי. נכון להיום ניתן, באמצעים פשוטים למדיי, להתאים מיטה ליחיד או את המיטה הזוגית לצרכי המשתמש. לדוגמה – ניתן לרכוש מזרן חצי מיטה עבור בן הזוג שצריך מזרון התומך והמטפל בבעיות גב, ואילו החצי השני של המזרן ייועד לטפל בנוחות של בן הזוג השני. מתעניינים ברכישת מיטת יחיד או מיטה זוגית? הנציגים ואנשי המקצוע שלנו נמצאים כאן לרשותכם. צרו קשר בהקדם ותוכלו לקבל ייעוץ והכוונה בדרך לרכישת מיטת החלומות שלכם.